Kahve


Ben bir kahve bağımlısıyım. Kahve konusunda çok seçici ve hassasım. Alışkanlığım İtalya'da başladığı için damağım her zaman çok kavruk ve sert içimli kahveleri tercih eder. Şimdi kendi tercihlerime ve zevklerime ket vurup şu soruyu sormak zorundayım. Bu kahve nereden geliyor? Bu kahveyi kim topluyor? Sattığı ürünün karşılığını alabiliyor mu?

14.10.2020

Aynı kişiye mesaj attım. Akşam üzeri beni aradı. Ben kendi yapmaya çalıştığım şeyleri anlattım. Dükkanda hem açık hem de kapalı olarak kahvelerini satmak istediklerini söyledim. Benimle çalışabileceklerini belirtti. Kahveyi nereden aldıklarını sordum. Aracısız olarak Meksika'dan getirdiklerini söyledi. Yaptığım şeyin "Bir tür kooperatif ulaşım noktası" olduğunu söyledi. Telefonu kapatınca tam da yapmak istediğim şeyin ve yaratmak istediğim hissin bu olduğunu düşündüm.

07.10.2020

Söyledileri numaraya mesaj attım; bana ertesi gün cevap verdiler: "Şehir dışındayız, önümüzdeki hafta konuşalım mı?" diye.

06.10.2020

Facebook'tan cevap alamayınca biraz araştırma yapıp bir telefon numarası buldum. Whatsapp'tan Kolektif'e ulaşmak istediğimi yazdım. Kolektif üyesi olmadıklarını söyleyip bana bir numara verdiler ve eklediler: "Bizden bahsetmeyin, nitelikli kahve nerede ve kimden içiliyorsa destek oluruz!" Çok tatlılar... Umarım işleri hep rast gider...

05.10.2020

Uzun süredir incelemekte olduğum İstanbul Zapatista Kahve Koordinasyonu'na Facebook üzerinden mesaj attım ve kendimi anlatıp iletişim kurmak istediğimi belirttim.

takıp edın 

  • Instagram Clean
  • w-facebook

baska ne var